Aranżacja kuchni – samodzielnie czy z projektantem?

Budując lub remontując mieszkanie, inwestor ma do wyboru dwie opcje. Może samemu zlecać poszczególne elementy prac fachowcom, którzy będą budowali na podstawie tego, co zleci im właściciel, albo zlecić całość wykonania specjaliście, którym jest dobry projektant wnętrz. To drugie rozwiązanie jest oczywiście mniej absorbujące dla właściciela, ale także o wiele bardziej kosztowne, zwłaszcza gdy chce się mieć wykonaną pracę „pod klucz” i zamawia się kompleksowe zrealizowanie całego pomieszczenia. Decydując się jednak na samodzielne projektowanie kuchni oraz osobiste nadzorowanie prac, trzeba zwrócić szczególnie dużo uwagi na jakość newralgicznych elementów.

Jak współpracować z projektantem wnętrz?

Taka współpraca może przebiegać na dwa sposoby – albo interesujemy się wszystkim i bierzemy czynny udział w projektach, albo oddajemy całość w jego ręce. Większość poleca jednak, aby mieć rękę na pulsie i sprawdzać, co się dzieje, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy rzeczywiście projektant decyduje o wszystkim samodzielnie. Dobry projektant wnętrz będzie jednak nalegać, aby jego klient miał chociażby wgląd w to, co zamierza zrobić.

Jak rozpoznać, czy usługi oferuje nam dobry projektant wnętrz?

Tak naprawdę sprawa wydaje się prosta. Wystarczy sprawdzić opinie o konkretnej osobie, jego kompetencje oraz zobaczyć dotychczasowe projekty. W praktyce jednak wcale nie musi być tak kolorowo. Zazwyczaj największe mankamenty wychodzą dopiero w trakcie współpracy. Dlatego warto jest dowiedzieć sie jak najwięcej, zanim podpisze się umowę i sprawdzić, czy ów dobry projektant wnętrz jest przede wszystkim słowny. To, czy przyjdzie na umówione spotkanie na czas i dotrzymuje słowa również wiele nam mówi.

Be the first to comment on "Aranżacja kuchni – samodzielnie czy z projektantem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*