Nowoczesne maszyny drukujące

tookapic / Pixabay

W profesjonalnych drukarniach na próżno szukać można starych i sprawdzonych drukarek atramentowych, znanych każdemu domownikowi posiadającemu komputer PC. Wszystkie zlecenie – nawet te najprostsze, polegające na wydruku czarno-białego maszynopisu bez zdjęć – realizowane są w wielkich drukarniach na nowoczesnych maszynach. Każda drukarnia internetowa stara się więc inwestować w swoje zaplecze technologiczne, albowiem to ono decyduje – ile i jakich zleceń jest w stanie w jednym dniu wykonać dana firma.

Najważniejsze parametry druku

Nowoczesne i multizadaniowe drukarki gwarantują przede wszystkim doskonałe parametry w takich zakresach, jak:

  • tempo pracy (ilość kartek/arkuszy zadrukowywanych w ciągu minuty);
  • temperatura pracy (odpowiednie chłodzenie szybko przegrzewających się układów drukujących);
  • gęstość i technologia zadruku (ilość zużywanego tuszu na pokrycie konkretnej powierzchni zadruku);
  • kolorystyka, rozdzielczość obrazu, rozmiar i specyfikacja papieru (różne materiały, na których prowadzony jest zadruk oraz nietypowe kształty i rozmiary materiałów).

Większość z tych parametrów wpływa na ekonomiczny aspekt prowadzenia działalności i konkurencyjna drukarnia internetowa zawsze stara się inwestować w swoje zaplecze właśnie po to, aby oszczędzać później na tuszach, częściach zamiennych i serwisie.

Zadania specjalne dla drukarek

Niekiedy przed drukarkami stawiane są zadania specjalne, gdy np. konieczne jest wydrukowanie kilkudziesięciu tysięcy kolorowych ulotek w przeciągu jednej doby, lub kiedy zamówienie ma bardzo nietypowe wymiary. Najlepsze drukarnie posiadają sprzęt umożliwiający im przygotowanie indywidualnego cennika i kosztorysu dla każdego, nawet najbardziej nietypowego zlecenia.

Be the first to comment on "Nowoczesne maszyny drukujące"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*