Pasja, a zarabianie pieniędzy

Lalmch / Pixabay

Zewsząd można usłyszeć pseudo motywujące hasła, że pasja jest połową drogi do sukcesu oraz że wystarczy robić to, co się w życiu lubi, by dojść do dużych pieniędzy. Coraz więcej młodych osób ucieka z pracy w korporacji, stawiając na rozwój własnego biznesu. Jest to oczywiście trend godny pochwały, ale trzeba sobie zadać pytanie – ile tych przedsięwzięć rzeczywiście wypali? Statystyki są nieubłagane i wskazują, że zdecydowana większość firm upada w krótkim czasie po założeniu.

Wynika to głównie z braku pomysłu na biznes. Ludziom wydaje się, że pasja i radość wystarczą do tego, by sprawnie prowadzić firmę. Może jednak okazać się, że to co cieszy właściciela, nie cieszy nikogo innego. Efektem takiej sytuacji będzie brak klientów i zarobków.

Nie można się oszukiwać, każda działalność biznesowa jest nastawiona na zarobek. Oczywiście, dookoła swojej pasji jest jak najbardziej możliwe zbudowanie prężnie działającego biznesu, jednak ludzie muszą chcieć z niego skorzystać.

Czasem okazuje się, że do zarabiania na pasji niekoniecznie trzeba od razu inwestować we własny biznes. Są bowiem firmy, które dają pracownikom możliwość realizowania swoich pasji. W takiej sytuacji nie muszą się oni martwić o zdobywanie klientów, a mogą skupić się na tym, co lubią.

Be the first to comment on "Pasja, a zarabianie pieniędzy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*