Jak jeździć na rolkach bezpiecznie?

W jeździe na rolkach jest coś niezaprzeczalnie fajnego. Ale kontuzje na rolkach zdarzają się często, zwłaszcza jeśli rolkarze jeżdżą w niewłaściwym miejscu lub nie noszą kasku i ochraniaczy.

Aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach, postępuj zgodnie z tymi zasadami i wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Bezpieczny sprzęt – jazda na rolkach

Wybierz rolki, które pasują do Twojego stylu jazdy lub aktywności (na przykład slalom, freestyle i szybkościowe. Przed wyruszeniem na rolki potrzebujesz jednak mieć również dodatkowe wyposażenie. Przede wszystkim będzie to kask, który jest dobrze dopasowany. Powinien to być kask sportowy lub przeznaczony specjalnie do jazdy na rolkach. Nie wolno jeździć na rolkach bez kasku. Potem inne ochraniacze rollerblade np. osłony nadgarstków chroniące nadgarstek podczas upadków, nakolanniki i ochraniacze na łokcie i kolana.

Bezpieczne miejsca do jazdy i inne zasady bezpieczeństwa

Ochraniacze rollerblade (https://freeskate.pl/p/rollerblade-skate-gear-knee-pad/) to nie wszystko! Aby zapobiec obrażeniom, bardzo ważne jest, aby rolkarze wybierali bezpieczne miejsca do jazdy. Wszystkie powierzchnie należy sprawdzić przed jazdą. Rolki będą się bezkolizyjnie poruszać tylko na gładkich powierzchniach bez pęknięć i gruzu, takich jak śmieci lub kije. Nigdy nie jeździj na rolkach po ulicy i podczas deszczowej pogody. Kiedy uczysz się jeździć, spróbuj jeździć na rolkach na gładkim podjeździe, z dala od ruchu, w części skate parku przeznaczonej dla początkujących, lub parkingu, który nie jest używany. W skateparkach przestrzegaj wszystkich zasad. Zatrzymaj się i spójrz przed wejściem na teren do jazdy.

Be the first to comment on "Jak jeździć na rolkach bezpiecznie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*