Zdobywanie klienta

geralt / Pixabay

W dzisiejszych czasach na rynku towarów i usług panuje spora konkurencja, toteż pozyskanie klienta dla swojej działalności nie jest łatwym zadaniem. Dlatego tak wielką rolę w działalności firmy spełnia marketing – czyli te wszystkie działania, które mają za zadanie zapoznać klienta z ofertą i zachęcić do skorzystania z niej. Obecnie bardzo popularne jest rozsyłanie reklam na skrzynki mailowe użytkowników.

Po pierwsze, warto pamiętać, że właściciel adresu musi wcześniej wyrazić na to zgodę. Po drugie, większość tych reklam ląduje w koszu bez czytania, więc należy zrobić wszystko, by użytkownik zechciał się z nią zapoznać. Spece od reklamy wskazują, że aby była skuteczna, powinna odnosić się do ludzkich emocji. Podobnie działa wskazanie klientowi korzyści, jakie może odnieść, korzystając z prezentowanej oferty.

Zniżki i promocje

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, jak wielkie wrażenie na ludziach robią obniżki i promocje. Klienci mogą sobie wmawiać, że są na nie odporni, prędzej czy później jednak każdy z nich skorzysta. Dlatego dobrym rozwiązaniem na przyciągnięcie nowego klienta jest zaoferowanie mu zniżki na pierwsze zakupy, lub już po ich dokonaniu – nagrodzenie go rabatem na kolejne.

Be the first to comment on "Zdobywanie klienta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*